Dynamictape

dynamic_tape Force

Dotazy ke kurzu Dynamic Tape a registrace na kurz telefonicky i e-mailem: 777084988, info@lefeen.com

Dynamický Tape

Vítejte na informačních stránkách autorizovaného dovozce a distributora DynamicTape pro Čech a Slovensko. V přímé spolupráci s výrobcem pro vás připarvujeme řadu edukačních programů a workshopů kde budete mít možnost se seznámit s technikami aplikací Dynamických tejpů. Pro více informací sledujte naše stránky a facebook, kde budou informace uveřejněny. První workshop s certifikací fyzioterapeutů a masérů pro aplikace dynamických tejpů proběhne v Praze  5. prosince 2017 . Hlásit se můžete už nyní na e-mailu: info@lefeen.com. 

Ovládněte zátěž. Ovládněte pohyb. Ovládněte výkon. Odstupňovaný koncept pro dosažení vašich terapeutických cílů nabízí různou elasticitu, sílu a omezení zpětného rázu. S jejich pomocí můžete dosáhnout až více než 15 kg odporu vůči pohybu. Lze dosáhnout i více než 12–15 kg odporu v rozsahu, oproti méně než 100 g s kineziologickými tejpy. Za pomoci nově vznikajícího výzkumu mohou při správném použití zastavit nebo zpomalit pohyb, absorbovat zátěž nebo upravit pohybové vzorce.

Workshopy Dynamic Taping jsou velmi praktické a klinicky významné kurzy, jejichž účastníci porozumí hlavním zásadám a jsou vybaveni řadou technik, které lze okamžitě použít v klinické praxi.

Cíle kurzu

• Určit indikace a kontraindikace použití Biomechanického tejpování jako intervence

• Aplikovat základní pochopení biomechaniky, orientace kloubu a jeho struktury, silových vektorů a anatomie pro dosažení mechanicky vhodných tejpovacích technik

• Vypracovat vědecký základ pro využití Biomechanického tejpování pro klinickou praxi založenou na důkazech, ve spojení se současnými znalostmi o ortopedii, neurovědách a biomechanice vytvořit strategii doplňkového léčení, která maximalizuje šance na úspěch

• Rozlišit různé výhody Biomechanického tejpování, pokud jde o kontrolu pohybu, přínos síly, vztah mezi délkou a tahem, umocnění uzavření síly a odlehčení měkkých tkání

• Určit, kdy je Biomechanické tejpovaní indikováno a kdo z něj bude mít prospěch

• Rozpoznat významné rozdíly ve fyzikálních vlastnostech a metodologii mezi Biomechanickým tejpováním, Kineziologickým tejpováním a Pevným sportovním tejpováním a určit způsoby, jak tyto přístupy kombinovat pro optimalizaci léčby

• Bezpečně a efektivně aplikovat běžné techniky Biomechanického tejpování včetně technik Power Band

Vytvářet doplňkové mechanické ošetření ke zlepšení poruch a funkčních omezení, včetně praktických technik, kloubní mobilizace, posílení a protahování a obnovení normálních pohybových modelů za účelem zlepšení celkových výsledků

Dynamic Tape je víceúrovňový inovativní přístup k biomechanickému tejpování.

Dynamický tejp není kynezio tejp, nebo běžný sportovní tejp. Jedná se o originální biomechanický tejp, tedy zcela novou kategorii sportovních a terapeutických tejpů. Tyto inovativní 4 směrové napínací tejpy se silnou elastickou resistencí a zpětným rázem různých stupňů absorbují a dodávají sílu což snižuje pracovní zatížení těla. Cílem naší metodiky je přímo řídit zatížení, upravovat pohyby a napomáhat funkci. Dynamický tejp to všechno dělá měkkou a  prodyšnou páskou , která je vysoce kvalitní a tak silná, že profesionální sportovci po celém světě ji používají každý den. Od rehabilitace po světové sportovní soutěže Dynamický tejp mění způsob jakým se díváme na sportovní a terapeutické tejpování.   

dynamictapelogo_01
Dynamic-tape-eco-1_1024x1024
black_tattoo_dbef73b3-c0f5-4d48-a2db-3404126e7026_1024x1024

Porovnání vlastností Dynamického tejpu a kynezio tejpu

Ukázky aplikací Dynamic Tape

 

maxresdefault
2015_02_27_11_10_36__6_268626788

Video představení Dynamického tejpingu

Ukázka tejpingu achilovy šlachy

Ukázka aplikace Dynamického tejpu kontíku

Aplikace dynamického tejpu kotníku

Dynamický tejp vnější rotace ramene

Dynamický tejp vnitřní rotace ramene

Tejp vyvinutý fyzioterapeuty není určen k omezení rozsahu pohybu jako pevné tejpy, ale umožňuje poskytnout silnou podporu v plném rozsahu pohybu.

Jedinečné vlastnosti a čtyři zvlněné pruhy materiálu umožní tejpovat způsobem, který není dosud možný s pevným tejpem nebo kineziologickým tejpem.

Tejp - páska je velmi měkká a příjemná na dotek a velmi přizpůsobivá.

Lepidlo bylo nezávisle testováno a hodnoceno jako nedráždivé, senzibilizující a netoxické.

To je také aplikováno na tenké proužky, aby se zvýšila schopnost kůže dýchat. Materiál je prodyšný a odvádí vodu. Je suchý během několika vteřin.

To vše v zajistí, že je tejp/páska dobře snášena, čímž se stává pravděpodobně nejpohodlnějším sportovním tejpem na trhu.

Verze ve špičkovém designu podobném tetování.

Dynamické tejpy jsou roztažitelné i do šířky!