Dynamic Tape

logo dynamic tape

Kurz Dynamic Tape  14. Září 2018 Eden Aréna Praha 

Možnost registrace do 10. Září 2018

Ovládněte zátěž. Ovládněte pohyb Ovládněte výkon. Odstupňovaný koncept pro dosažení vašich terapeutických cílů nabízí různou elasticitu, sílu a omezení zpětného rázu. S jejich pomocí můžete dosáhnout až více než 15 kg odporu vůči pohybu. Lze dosáhnout i více než 12–15 kg odporu v rozsahu, oproti méně než 100 g s kineziologickými tejpy. Za pomoci nově vznikajícího výzkumu mohou při správném použití zastavit nebo zpomalit pohyb, absorbovat zátěž nebo upravit pohybové vzorce.

dynamic_tape_2016
WEB-DYNTAPE-dynamic-tape-5_4034_800x800-800x380

Proč dynamická páska?

● Jiné pásky často omezují pohyb, zejména když se páska přelepí přes několik kloubů, přes střední čáru nebo při používání rotačních a spirálních technik

● Jiné pásky nabízejí jen málo, pokud jde a mechanickou podporu. Mohou být pasivním blokem omezujícím rozsah pohybu, ale nezajistí zpomalení (absorpci zátěže) síly jako pomoc excentrickým svalům při stahování.

● Podobně nezajišťují silný zpětný elastický tah, který pomáhá slabým svalům, ale přesto umožňuje pohyb v plném rozsahu.

● Dynamická páska byla navržena tak, aby umožnila neomezený pohyb v plném rozsahu i při přelepení přes několik kloubů, středové čáry, při otáčení a provádění složitých sportovních pohybů v několika rovinách pohybu. Dynamická páska nemá žádný pevný konec jako kineziologická pásma, může se roztáhnout o 200 % ve všech směrech.

● Kromě toho dynamická páska využívá silnou elastickou energii k absorpci zátěže ke zpomalení pohybu tak, jako když páska bungee zpomaluje pád skokana. Energie se pak ukládá ve formě elastické potenciální energie a vrací se jako kinetická energie jakmile začne zkracování. Takto pomáhá slabým, poraněným a unaveným svalům.

● Je založena na základních fyzikálních principech – má-li být ruka zdvižena do vzduchu, je třeba vyvinout určitou sílu k překonání odporu, který klade zemská přitažlivost. Pokud je takováto síla podpořena silným elastickým působením dynamické pásky, nemusí sval vyvinout takovou sílu. Totéž platí, když ruka klesá. Páska klade určitý odpor a tím snižuje potřebu excentrické síly, kterou by měl sval vyvinout.

Informace o Kurzu Dynamic Tape

Kurz DynamicTape Praha 10 Duben 2018-1_Stránka_1
Kurz DynamicTape Praha 10 Duben 2018-1_Stránka_2