CryoUltrasound

CryoUltrasound

Pro rychlé a efektivní zotavení

Cryoultrasound™ je inovativní elektrický zdravotnický prostředek využívající synergii dvou kombinovaných terapeutických technik: kryoterapie a ultrazvuk. Spolu mají tyto dvě technologie silný analgetický a protizánětlivý účinek, takže jsou velice účinné v léčbě svalových poranění a tendinopatií, v akutním, subakutním a chronickém stádiu.

PROČ Cryoultrasound™?
Ošetření systémem Cryoultrasound™ urychluje hojení přerušením cyklu „bolest – křeč – nečinnost“.  Synergie mezi ultrazvukem a kryoterapií posiluje terapeutické účinky ošetření, co vede ke zkrácení zotavování.

fisio-funzionamento2b_big
CRYOULTRASOUND-CZ-17

ULTRAZVUK

• Ultrazvuk je založen na vysokofrekvenčních zvukových vlnách s následujícími terapeutickými účinky:

• mají mechanický účinek do hloubky až 3 cm, který je založen na mikromasáži podporující antiedematózní působení;

• zvyšují množství tvořeného kolagenu a proteoglykanů buňkami pojiva a svalové tkáně v reakci na mechanickou zátěž;

• zlepšují oběh a obnovu mezibuněčného prostoru díky zvýšení propustnosti buněčné stěny

• vedou k vasodilataci, zlepšenému toku krve a zlepšenému buněčnému metabolismu díky zahřívání hlubokých struktur: vibrace vznikající nárazem a třením buňky a mezibuněčných struktur, do kterých naráží ultrazvukové vlny, mají tepelné účinky;

• pohyb násadce směrem nahoru podporuje lymfatickou drenáž.

KRYOTERAPIE

Kryoterapie, tzn. terapie chladem:

• zlepšuje oběh díky rozdílu v teplotě mezi kůží a hlouběji ležícím svalem;

• tonizuje kůži;

• má účinek označovaný jako „vaskulární gymnastika“, střídání indukované vasokonstrikce s fázemi reflexní vasodilatace. Léčbu systémem Cryoultrasound™ lze jednoduše kombinovat s jinými technologiemi jako laser a diatermie: použití doplňkových terapií může posílit příznivé účinky systému Cryoultrasound™ a umožňuje tak získat ještě lepší výsledky.

RYCHLÉ CHLAZENÍ
Díky novému volumetrickému expanznímu systému zlepšujícímu funkci prostředku se hlavice vychladí velice rychle a teplotu lze maximálně kontrolovat.

Technologie

Díky duálnímu použití chladu a tepla kombinuje Cryoultrasound analgetický účinek kryoterapie s protizánětlivými účinky ultrazvuku.

V důsledku toho dochází ke zlepšení krevního oběhu a buněčného metabolismu, stimulaci odstraňování toxinů a urychlení funkční obnovy.

how to use cryoultrasound
mediasport_479_big

KDY JE VHODNÉ POUŽÍT Cryoultrasound™?

Cryoultrasound™ se zvláště doporučuje ve sportovní traumatologii, ortopedické traumatologii a revmatologii. Cryoultrasound™ je účinný při rehabilitaci následujících stavů:

• Tupá poranění

• Natažené svaly

• Svalové výrony jakéhokoli stupně

• Tendinitida a tendinóza subakutní

A chronické formy

Díky duálnímu použití chladu a tepla kombinuje Cryoultrasound analgetický účinek kryoterapie s protizánětlivými účinky ultrazvuku. V důsledku toho dochází ke zlepšení krevního oběhu a buněčného metabolismu, stimulaci odstraňování toxinů a urychlení funkční obnovy.

p18q2k5jtt1vqnr00dooq6g1idp4

VODIVÝ KRÉM DIATHERM

Zvlhčující krém s vysokým obsahem minerálů zlepšujících elektrickou vodivost (neobsahuje parafin). Zdravotnický prostředek třídy I, dle směrnice 93/42/ EHS.

Poznámky: ideální pro terapie s přenosem energie (kapacitní a odporové) aplikované pomocí vhodného elektromagnetického zařízení, ale doporučovaný pro terapie CRYOULTRASOUND, jelikož při kontaktu s hlavicí nemrzne a udržuje své charakteristiky přenosu energie.

Metoda použití: Naneste na ošetřovanou oblast v tloušťce asi 1 mm; v případě potřeby doplňte během ošetření další krém, aby byly pohyby hladké.

CRYOULTRASOUND CZ-23

Technické parametry

Maximální výkon ultrazvuku: 3 w/cm2
Provozní frekvence: 1 mhz +/- 5 %
Bezpečnostní třída: 1 typ bf
Kryoterapie: nastavitelná do -10 c°
Hmotnost: 30 kg
Č. Ce: 0068
Rozměry: 66 x 37,5 x 93 cm
Sonda: piezoelektrická keramická
Obrazovka: digitální obrazovka

fisio-funzionamento3_big

Jak používat Cryoultrasound™?

Naneste odpovídající krém na ošetřovanou oblast a přiložte násadec: ošetřete oblast malými, pomalými a koncentrickými pohyby. Při ošetřování dolních končetin doporučujeme pohyb směrem nahoru, kterým podpoříte lymfatickou drenáž. Ošetření je bezbolestné a trvá v průměru 20 minut v závislosti od onemocnění. Dočasný diskomfort způsobený nízkými teplotami je velice krátký díky anestetizujícím účinkům chladu. Hyperémie a teplo pociťované po léčbě však přetrvávají několik hodin

CRYOULTRASOUND-CZ-9
how to use cryoultrasound 2

Reference  uživatelů CryoUltrasound

stažený soubor
Liverpool FC Logo jpg format - LogoMagz.com
s.s._lazio_logo_4103